O perníkovej chalúpke

Autor: Roman Keruľ | 8.11.2015 o 10:11 | Karma článku: 1,16 | Prečítané:  373x

     Milé deti bola jedna chalúpka uprostred lesa a tej sa hovorilo perníková. Žila v nej babka s dedkom a predávali deťom perník. 

     Dávku za 33 eur. Perník varili väčšinou z Efedrinu Rohypnolu, podľa starého receptu, ktorý si doniesol dedko z vojny, keď slúžil vo Wermachte. Raz utiekli z ústavu pre mladistvých fetáci Janíček s dvoma Mariškami. Jedna Mariška bola živa a druha sušená v sačku. Keď potom vyfajčili marišku zo sačka a nemali ani groša, tak sa rozhodli isť do lesa a zomrieť na otravu kyslíkom. Náhodou pri tom natrafili na perníkovú chalúpku. Babka s dedkom sa sirôt ujali a každý deň im pichli jednu dávku perníku. Janíček za to musel prevádzať cez hranice Indov. A to zvlášť indiánske kmene Rumunov, Kurdov a Čiňanou. Teda kmene o ktorých sa Karlovi Mayovi ani nesnívalo. Marišku zasa babka odviedla na cestu R4, kde mala známeho pasáka Andersena. Po nejakej dobre babka s dedkom predali Janíčka a Marišku na náhradné diely do Talianska.  Neskôr si vybrali svoje tučne konta a kúpili počas malej privatizácie ZŤS Dubnica, DMD Holding, VSŽ Košice. A tak bolo zlo po zásluhe potrestané.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?