Moje malé víťazstva

Autor: Roman Keruľ | 23.9.2015 o 13:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  154x

Nikdy som nevedel, čo spraviť preto, aby sa človeku uľavilo, ale niekedy stačí položiť slová na papier. Ten toho unesie, nič vám nepovie, aj napriek tomu, že by ste naňho príliš tlačili.

     Je tomu 11 rokov, čo som sa prvýkrát pchal na vysokú školu. Získanie nových vedomosti ma lákalo, to áno, tiež som túžil mať titul. Možno, že boli na svete aj dôležitejšie veci a doma s týmto rozhodnutím súhlasili aspoň vraj nebudem myslieť na hlúposti. Musím povedať, že vysoká škola nebola dovolenka. Moji známi, ktorí mali skúsenosti so študentským životom, mi tvrdili, že najťažší je prvý ročník. Potom si vraj človek zvykne. Mali pravdu, zvykal som si 9 rokov.

     Po ukončení štúdia, ktoré trvalo o pár rokov viac ako bol môj plán, som si našiel prácu, ktorú milujem. Ak porozmýšľaj nad svojimi poslednými rokmi – koľko sklamaní, prehier a výhier som zažil. A predpokladám, že sklamaní a prehier bolo viac ako výhier.

Prečo taký negatívny článok? Neboj, končí to happy endom.

     Už je to rok od nehody. Nemám sadru, chodím normálne, ostali mi spomienkové jazvičky a zistenie koľkým ľuďom na mne fakt záležalo, pokračujem znova v práci, (možno, že aj v škole ).Ako sa hovorí všetko zlé je na niečo dobre. Spoznal som nových ľudí, robím to, čo mám rád. Bojujem za svoju vec, a stále si nájdem čas sám na seba. Poznáte to. Niekedy môžete precestovať aj celý svet, a to najdôležitejšie nájdete napokon doma, pod nosom.

     Čo sa týka lásky tak toto neplatí. Sú 3 skupiny mužov:Prvá je tá ,ktorá má pocit, že len so svojimi bývalými boli šťastní. Druhú skupinu tvoria ľudia, ktorí dúfajú, že nájdením frajerky sa ich život stane šťastnejším. Tretia a najhoršia skupina je tá, ktorá by chcela ženu urobiť šťastnou. Neviem do ktorej skupiny patrím, ale šťastný človek nemá čas riešiť také sprostosti, ako či je šťastný. Proste žije naplno svoj život. Ale to som trocha odbočil.

     Zo životom musím bojovať každý deň. Ako povedalJohn Lennon „Až ti bude v živote najhoršie, otoč sa čelom k slnku a všetky tiene padnú za teba.“

Tak ako každý deň vychádza slnko...... tak vyšlo aj dnes a ......a vyjde aj zajtra...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?