Práca, ktorá ma baví a napĺňa

Autor: Roman Keruľ | 10.10.2015 o 15:14 | Karma článku: 1,09 | Prečítané:  209x

     Za dobu počas svojej práce vytvoril mnohé poznámky i hotové smernice. Každý problém sa dal niekam začleniť a podľa nich riešiť bez ďalších komplikácií.

     Svoj pracovný čas som trávil s mnohými ľuďmi a preto som to bral tak, že som stále ako keby jedným z nich a mal by som im pomáhať. Neskôr som si dokonca všimol, že ak nepomôžem, tak sa problém zhorší. Bola to chyba. Hlúpe názory ľudí mi niekedy zaváňali amatérskou ligou mentálnej akrobacie. Nebuďte terčom na hádzanie šípiek, sekier a nožov systémom bez ladu a skladu. Dajte iným jasne najavo, že vy najlepšie viete, čo je vaša práca. Ak to chcú písomne, tak im to spíšte, aké je poradie. Najskôr šípka, potom nôž.... Nemám rád ľudí, ktorí čakajú, až im niekto upraví cestu. Byť férovým, nestať sa hajzlom nie je prejavom jednoduchosti, no naopak, najvyššej miery zložitosti, pretože správať sa k ľuďom ľudsky je náročnejšie ako obdivovať jednoduchú krásu ružových kríkov. Svoj život nežijem na skúšku a len ja som majiteľom dnešného dňa. Nedovolím slabým, nevedomým ani lenivým ľuďom, aby ovládli môj život a ukradli mi osud z rúk.

Einsteinova teória bláznovstva: Robiť stále to isté a očakávať iné výsledky.

Keďže tento text vznikol na (ako vždy) poslednú chvíľu – v noci z piatok na sobotu – sľubujem si, že ďalší článok do blogu budem robiť priebežne a načas....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?